ŁEBA zaprasza nad morze! Polecamy noclegi nad morzem: hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe.

     

strona główna

Mapa Łeby         Pogoda w Łebie         kontakt i reklama

 

MAXIM - Łeba

Łeba, komfortowy dom wczasowy z basenem

Masz obiekt noclegowy?- dodaj go do serwisów:

www.e-leba.pl

www.morze.net.pl

www.morzebaltyckie.pl

www.wczasy.net.pl

 

 NOCLEGI

  ATRAKCJE

  GALERIA ZDJĘĆ

Mapa Łeby

ŁEBA i okolica - ATRAKCJE TURYSTYCZNE

Czysta, szeroka, piaszczysta plaża. Latem dzieci mogą korzystać z zjeżdżalni wodnej i dmuchanych konstrukcji do skakania.

Ruchome wydmy - położone na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, między morzem a jeziorem Łebsko. Pod wpływem wiatru przemieszczający się piasek powoduje, że wydmy "wędrują" na wschód z prędkością kilku metrów rocznie zasypując napotkane lasy. Największa wydma ma obszar ok. 500 hektarów, najwyższa (Łącka Góra) ma 42 m wysokości. 

Port rybacki. Położony u ujścia kanału Chełst do rzeki Łeby. Z portu można wypłynąć na wycieczkę statkiem po morzu.

Port jachtowy. Łebska Marina położona jest u ujścia rzeki Łeby. Nowoczesny port mogący pomieścić ok. 120 jednostek.

Muzeum Motyli. Prywatne Muzeum zostało otwarte w Łebie w 1998 roku przez Tomasza Falkiewicz. Jego siedziba znajduje się w centrum miasta obok Kina Rybak.  W swojej kolekcji posiada zbiór ponad 3000 motyli z całego świata, gromadzonych przez dwa pokolenia w jednej rodzinie.
Najstarsze prezentowane gabloty i okazy pochodzą z 1906 roku i w nienaruszonym stanie przetrwały dwie wojny światowe do dnia dzisiejszego.
Na wystawie można zapoznać się z opisanymi najciekawszymi zjawiskami
występującymi w tym niesamowitym pełnym kolorów i różnorodności kształtów świata motyli (www.muzeummotyli.pl)

Latarnie morskie STILO i CZOŁPINO - STILO, zbudowana w 1906r. ma wysokość 34m, udostępniona do zwiedzania. Latarnia CZOŁPINO, położona między Łebą oraz Rowami na terenie SPN, ma wysokość 25m i jest udostępniona do zwiedzania (piękna panorama wydm i okolicy)

Muzeum Wsi Słowińskiej w Klukach. Skansen, w którym odtworzono dawną wioskę rybacką. W lecie pokazy wiejskich rzemiosł, wypiek chleba itp.

Szlaki turystyczne, rowerowe oraz kajakowe

© AKCEPT.EU - ŁEBA

Polecamy: wczasy nad Morzem Bałtyckim | najlepsze noclegi nad morzem | oraz sąsiednie Łebie Rowy | Zaprasza też: zabytkowe miasto Ustka | leżąca na wschodnim wybrzeżu Karwia i Jastrzębia Góra |oraz niemieckojęzyczny portal Polnische Ostsee